logo
Giriş Yap
Batum Turu
15Kişi Kaldı
01.05.2023
KAMPANYALI

Batum Turu

Türkiye tarafındaki geçiş işlemimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile yaklaşık 10 dakika ile 1 saat süren (Geçiş İşlem Süremiz Gümrük Kapısının Yoğunluğuna Göre Değişebilir ) gümrük ve polis işlemleri sonrası Gürcistan’ın özerk bölgesi olan Acara’ya geçip aracımıza yerleşip Günübirlik Batum gezimize devam ediyoruz.


-Yurt dışı çıkış harcı 150₺'dir.
-Yeni kimlik gerekmektedir.Eski nüfus cüzdanlarını kabul etmiyorlar.
-1 yaş üzeri çocukların kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.
-18 yaşın altındaki çocuklar, ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde yurt dışına çıkış için diğer ebeveynden noter tasdikli vekaletname bulundurması gerekmektedir.
-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
-Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir.


 
ÖNEMLİ: ÇOCUKLARIN KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF YOKSA, PASAPORTLARI (EĞER VARSA) YANLARINDA BULUNMALI. AKSİ TAKDİRDE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ MÜMKÜN OLMAMAKTADIR . ÇOCUĞUNUZUN PASAPORTU YOKSA BULUNDUĞUNUZ YERDEKİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUĞUNUZUN NÜFUS CÜZDANINA FOTOĞRAF YAPIŞTIRTINIZ. VEYA FOTOĞRAFLI KİMLİK KARTI ÇIKARTINIZ.

Paylaş:

Tur Hakkında

Değerli konuklarımız, Batum Turu 08.00 da Rize'den kültür Park'ın önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Batum Turuna hareket etmek için yolculuğumuza  başlıyoruz. 1:40 dakikalık yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turuna başlamak için aracımızla buluşuyoruz , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz, ilk durağımız döviz ofisi oluyor Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz. Daha sonra gezimizin ilk durağı Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup, içerindeki arkeoloji müzesi olsa da; zamanımız sınırlı olduğundan Panoramik olarak göreceğiz ve rehberimiz kale hakkında sizlere bilgi verecektir.Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Gürcü Restoranta geçiyoruz. Yemekten sonra Botanik Parkına geçiyoruz. Sovyetler Birliği/Çarlık Rusyası tafından 1880 yılında ünlü botanikçi Prof.Dr. Krasnov tarafından 112 hektarlık bir alana kurulmuş ve içinde 5 kıtadan toplanan 2700 çeşit ağaç 5000 farklı bitkiyi barındıran Botanik Parkı, özellikle Holiwood filmleri için aranan bir yer haline gelmiştir. Batum Botanik Parkı 50 dakikalık bir yürüyüşle tamamlatıp şehir merkezine dönüyoruz.Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. 2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir.Batum Turumuzu sonlandırıp sınır kapısına ulaşıyoruz çıkış işlemlerinin ardından 1:40 dakikalık yolculuğumuzun ardından saat 21:00 da Rize'ye varıyoruz. Bir sonraki gezide görüşmek dileğiyle Hoşça kalın.(Daha erken saaatte dönülebilir)

Batum turunda yapılması gerekenler:

Batum mutfağı, bir çok açıdan Karadeniz mutfağı ile benzeşiyor.
-Harço çorbası, sulguni peyniri, haçapuri, hinkal tadılmaya değer. Aynı zamanda gazozlu armut suyunuda denemek lazım.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Batum turunda Rize'den itibaren Konforlu araç ile ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Güler yüz ve kaliteli hizmet (Horon, şarkılı türkülü eğlenceler)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Yemekler ve  Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretler

ÖNEMLİ BİLGİLER

 SINIR GEÇİŞİ

Batum’a geçmek için yeni kimlik kartlarınızın yanınızda olması gerekmektedir ve sınır geçişi için yeterlidir.
Eski nüfus cüzdanlarını  kabul etmiyorlar.
Pasaport varsa en kolay geçiş yoludur, lütfen getiriniz.
18 yaşın altındaki çocuklar, ebeveynlerden biriyle tura katılıyorsa yurt dışına çıkış için diğer ebeveynden noter tasdikli vekaletname bulundurması gerekmektedir.

ÖNEMLİ: ÇOCUKLARIN KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF YOKSA, PASAPORTLARI (EĞER VARSA) YANLARINDA BULUNMALI. AKSİ TAKDİRDE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ MÜMKÜN OLMAMAKTADIR . ÇOCUĞUNUZUN PASAPORTU YOKSA BULUNDUĞUNUZ YERDEKİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUĞUNUZUN  NÜFUS CÜZDANINA FOTOĞRAF YAPIŞTIRTINIZ. VEYA FOTOĞRAFLI KİMLİK KARTI ÇIKARTINIZ.

DİĞER Turlar