logo
Giriş Yap
Batum Turu
15Kişi Kaldı
17.07.2024
KAMPANYALI

Batum Turu

Türkiye tarafındaki geçiş işlemimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile yaklaşık 10 dakika ile 1 saat süren (Geçiş İşlem Süremiz Gümrük Kapısının Yoğunluğuna Göre Değişebilir ) gümrük ve polis işlemleri sonrası Gürcistan’ın özerk bölgesi olan Acara’ya geçip aracımıza yerleşip Günübirlik Batum gezimize devam ediyoruz.

UYARILAR

-Nüfus cüzdanları yeni (cipli) ve  10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.

-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

-Tüm misafirlerin (bebekler ve çocuklar dahil) kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.

-Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.

-Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir dakikası 40 TL ile 85 TL arasındadır.


 

 

Paylaş:

Tur Hakkında

Değerli misafirlerimiz, sabah saat 08:00'da,Trabzon Meydan Burger King önünden Batum Turu'nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. 3 saatlik yolculuğun ardından Sarp Sınır Kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turu'na başlamak için aracımızla buluşuyoruz , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz.İlk olarak döviz bürosuna uğrayıp Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz.Daha sonra II.yüzyılda Roma kenti haline dönüştürülmüş  Batum Gonio Kalesini panoramik olarak görüyor ve okaliptüs ağaçlarının arasından Batum'a  doğru hareket ediyoruz.Yolculuk esnasında rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler veriyor. Batum merkeze vardığımızda isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından şehir merkezinde bulunan Batum’un ayakta kalan tek camisi olan Orta Cami'yi ziyaret ediyoruz.Daha sonra Batum’um en güzel meydanlarından biri olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa MeydanıTiyatro BinasıBatum Bulvarı'nı görüyoruz.Gezimizin ardından sizlere serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanın ardından, dizilerde de sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino Heykeli'ni görüyor, Batum Turumuzu tamamlıyoruz ve Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz.Sınır kapısı'na ulaşıp çıkış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Trabzon’a varıyoruz.Gürcistan Batum Turu'nda Mutlaka Yenmesi Gerekenler

 • Haçapuri (Batum'a geldiğinizde denemeniz gereken en ünlü yiyeceklerden birtanesidir.)
 • Hinlal (Gürcü Mantısı Olarak bilinir , bizim mantılara göre oldukça büyüktür)
 • Gürcü Gazozu (Farklı meyve aromalarıyla yapılan farklı gazlı bir içecektir en beğenilenleri Armut Suyudur)
 • Gürcü Peyniri (Gürcistanın Peynirleri çok meşhurdur, meşhur yemeklerinde sıkça kullanırlar Gürcistan Pazarlarında veya Restoranlarda rastlanabilir)
 • Cevizli Patlıcan (İnce ince dilimlenen patlıcanın üzerine ceviz ve baharatla kaplanıp yağda kızartılıyor gürcülerin özel mezelerindendir)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Batum turunda Rize'den itibaren Konforlu araç ile ulaşım
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Güler yüz ve kaliteli hizmet (Horon, şarkılı türkülü eğlenceler)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Tüm Yemekler ve  Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretler

Nüfus cüzdanları yeni (cipli) ve  10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir. Çipi Düşmüş nüfus cüzdanları ile geçiş yapılamaz.

Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir. 6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden müşterilerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

Tüm misafirlerin (bebekler ve çocuklar dahil) kimliklerinde fotoğraf olmak zorundadır.

Ebeveynlerden herhangi birinin katılmadığı seyahatlerde 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname alımı zorunludur.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yurt dışı tarifesi operatörlere göre değişmektedir dakikası 45TL ile 85 TL arasındadır.

 

DİĞER Turlar