logo
Giriş Yap
Batum Turu
50Kişi Kaldı
20.10.2019
KAMPANYALI

Batum Turu

Sabah 08.00'de Rize merkezden önünden rehberimizin hareket öncesi gerekli kimlik & evrak kontrollerini tamamlamasıyla günübirlik Batum Turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1.30 saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır Kapısına varıyoruz.
 
Türkiye tarafındaki geçiş işlemimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile yaklaşık 50 dakika süren (Geçiş İşlem Süremiz Gümrük Kapısının Yoğunluğuna Göre Değişebilir ) gümrük ve polis işlemleri sonrası Gürcistan’ın özerk bölgesi olan Acara’ya geçip aracımıza yerleşip Günübirlik Batum gezimize devam ediyoruz.

Paylaş:

Tur Hakkında

Değerli konuklarımız, 08.00 da Rize'den kültür Park'ın önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Batum Turuna hareket etmek için yolculuğumuza  başlıyoruz. 1:40 dakikalık yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turuna başlamak için aracımızla buluşuyoruz , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye Başlıyoruz ,ilk durağımız döviz ofisi oluyor Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz. Daha sonra 2. Yüzyılda Roma kenti haline dönüştürülmüş  Batum Gonio Kalesini ziyaret ediyoruz ve Okaliptüs ağaçlarının arasından Batum'a  doğru hareket ediyoruz rehberimiz bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler veriyor. Batum merkeze vardığımızda isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum Botanik Bahçesini ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz ve şehir merkezine dönüp  şehir merkezinde bulunan Batum’um tek ayakta kalan camisi Orta Camiyi ziyaret ediyoruz daha sonra Batum’um en güzel meydanlarından bir tanesi olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa MeydanıTiyatro Binası, Batum Bulvarı, Poseidon Heykeli görüyoruz daha sonra  dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino heykelini görüyor ve Batum Turunu tamamlıyoruz ve Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz , yolumuz üzerinde varsa  Işıklı su gösterilerini izleyip Batum Turumuzu sonlandırıp sınır kapısına ulaşıyoruz çıkış işlemlerinin ardından 1:40 dakikalık yolculuğumuzun ardından saat 21:00 da Rize'ye varıyoruz. Bir sonraki gezide görüşmek dileğiyle Hoşça kalın.(Daha erken saaatte dönülebilir)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Rize'den itibaren Konforlu araç ile ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Güler yüz ve kaliteli hizmet (Horon, şarkılı türkülü eğlenceler)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Yemekler ve  Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretler

ÖNEMLİ BİLGİLER

 SINIR GEÇİŞİ

Batum’a geçmek için yeni kimlik kartlarınızın yanınızda olması gerekmektedir ve sınır geçişi için yeterlidir.
Eski nüfus cüzdanlarını  kabul etmiyorlar.
Pasaport varsa en kolay geçiş yoludur, lütfen getiriniz.
18 yaşın altındaki çocuklar, ebeveynlerden biriyle tura katılıyorsa yurt dışına çıkış için diğer ebeveynden noter tasdikli vekaletname bulundurması gerekmektedir.

ÖNEMLİ: ÇOCUKLARIN KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF YOKSA, PASAPORTLARI (EĞER VARSA) YANLARINDA BULUNMALI. AKSİ TAKDİRDE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ MÜMKÜN OLMAMAKTADIR . ÇOCUĞUNUZUN PASAPORTU YOKSA BULUNDUĞUNUZ YERDEKİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUĞUNUZUN  NÜFUS CÜZDANINA FOTOĞRAF YAPIŞTIRTINIZ. VEYA FOTOĞRAFLI KİMLİK KARTI ÇIKARTINIZ.

DİĞER Turlar