logo
Giriş Yap
Kapadokya Turu
15Kişi Kaldı
23.06.2023
26.06.2023
KAMPANYALI
KESİN HAREKETLİ

Kapadokya Turu

-Tek konaklayacak olan misafirlerimizden ''single farkı'' alınacaktır.
-Rehber,programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
-0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Paylaş:

Tur Hakkında

Değerli konuklarımız, 21:00 da Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Nevşehir'e varıyoruz. 

Sabah isteğe bağlı alınan  kahvaltı sonrası  ilk durağımız Uçhisar kalesi olacak panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisine hakim bir noktada rehber anlatımlarıyla birlikte fotoğraf çekme imkanımız oluyor. Buranın ardından Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi birçok kiliseyi gezebiliriz.Daha sonra il durağımız Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından 3 Güzeller olarak bilinen peri bacalarını geziyoruz. Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molasından sonra kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur yapıyoruz , Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.) 

Sabah kahvaltımızı otelden aldıktan sonra ilk durağımız Türkiye`nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Göreme'ye götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz daha sonra geri dönüş istikametine başlıyoruz... bir sonraki gün sabah erkenden Trabzon’da oluyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım

  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

  Otelimizde Açık Büfe 1 sabah Kahvaltısı

  Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü  1 Akşam Yemeği

  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

  1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri

  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

  Tüm Özel Harcamalar

  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

  Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri,otopark ücretleri,fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Girişler ücretsizdir.

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Organica Tour Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası sözü verilmez, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki tura aktarılır. Böyle bir durumda Organica Tour misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

 

DİĞER Turlar