logo
Giriş Yap
Huser Yaylası Bilgi

Huser Yaylası Bilgi

Huser yaylası nerede?
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarına bağlı bir yayladır.Ortalama 2400 rakıma sahiptir.Huser yaylası Açaba ve Uğrak köylüleri'nindir.Sadece Açaba'lılar yaylacılık yapmaktadır.Hane sayısı 45-50 civarındadır.Mayıs ayı sonunda hayvancılık yapanlar huser yaylasına göç ederken Ekim ayından sonra herkes kendi köyüne göç etmektedir.Kışın yaylada yaşam yoktur.Bölgenin en manzaralı yaylasına sahip olup,ziyaretçilerin en keyif aldığı yaylalardan birisidir.
Huser yaylasına nasıl gidilir?
Huser yaylasına en uygun ulaşımı Organica tour ile sağlayabilirsiniz:)Rize merkezden ortalama huser yaylasına varış süresi 2.30 dk'dır.Huser yaylasına giderken Fırtına vadisi,Çamlıhemşin,Ayder yaylası ve Avusor yaylasını görme imkanınız olacaktır. 
Sıkça Sorulan Sorular?
Huser yaylasında kalabilir miyiz?
Huser yaylasında işletme olmadığından dolayı kalmak mümkün değildir.Kamp yapmak isterseniz eğer güneşin en güzel battığı, günün en güzel aydığı yaylalardan birisi olduğunu unutmamalısınız.Ayaklarınız yerden kesildiğini hissedeceksiniz!
Bulut denizini her zaman görebilir miyiz?
Huser yaylasında bulut denizini yakalama olasılığınız tamamen şans eseri olmaktadır.Herhangi bir tarihi ve zamanı yoktur.Yaylada yoğun yağışın olduğu zamanlar da bulut denizini görme şansınız yoktur.Bulut denizi edinmiş olduğumuz deneyimlere göre parçalı bulutlu havalarda manzarayı yakalamak mümkün. İlkbahar ve Sonbahar mevsimlerini tercih etmelisiniz.
Huser yaylası yolu çok mu kötüdür?
Yağışlı havalar da huser yaylasını tercih ederseniz muhteşem manzarayı kaçırmış olursunuz.Yollar toprak olduğundan dolayı yağışlarda çamurlaşıp kayganlaşmaktadır.Binek araçlar ile çıkmak mümkün değildir.4x4 araç gerekmektedir.
Huser yaylasında cafe, restorant var mıdır?
Huser yaylasında yemek yiyebileceğiniz herhangi bir yer mevcut değildir.Sadece manzara karşısında çay ve kahve içebileceğiniz butik bir cafe vardır.Bu arada çay bedava, manzara 3₺ :)

Blog yazarı: ORGANİK ADAM

Paylaş: