logo
Giriş Yap
Yayla Turları

Yayla Turları

Karadeniz Bölgesi'nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan şehirleri arasından Rize, doğal güzelliğe sahip, oksijenin oldukça fazla olduğu bir çok yaylaya sahiptir.Yaylalara ulaşım binek araçlar ile çıkmak mümkün değildir.4x4 araçlar tercihiniz olmalıdır.En pratik ve güvenilir yollarından birisi tur paketlerini tercih etmektir. ORGANİCA TOUR sizlere birden fazla lokasyonlar,güvenilir şöförler ve rehber eşliğinde bu hizmeti sağlamaktadır.
Yayla turlarına isterseniz konaklamalı tur isterseniz günübirlik tur olarak katılım sağlayabilirsiniz.
En popüler yayla turları ; Pokut yaylası turu ,Sal yaylası turu, Huser yaylası turu, Avusor yaylası turu, Ayder yaylası turu,Gito yaylası turu, Badara yaylası turu,Elevit yaylası turu,Koçdüzü yaylası turu...
Rize Yayla Turlarımızda birbirinden güzel Rize yaylalarını,Bulut denizi ve Gün Batımı ile meşhur Huser Yaylasını,salıncağıyla meşhur Gito ve Badara yaylalarını,Adalı Göl ve Cennet Cehennem tepesi ile meşhur Koçdüzü Yaylasını,manzarası ve yayla evleriyle meşhur Pokut ve Sal yaylalarını Kaçkar dağlarına kadar uzanan Fırtına Vadisi ve Fırtına deresini, Tarihi hemşin konaklarını ve tarihi köprüleri, İç içe geçmiş laz hemşin kültürü, Karadeniz kültürünü leziz karadeniz yöresel yemeklerini Artvin'in gözde turistik yerlerinden olan Borçka Karagöl'ü, muazzam manzaraya sahip Kaçkar Dağları'nı günübirlik yayla turlarımız ile keşfetmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular?
Yaylada yemek yiyebilir miyiz?
Hemen hemen tüm yaylalarda yemek yiyebileceğiniz cafe ve restorantlar mevcuttur. Yöresel yemeklerin tadına doyamayacaksınız:)

Binek araçlar yaylaya çıkmak için uygun mudur?
4x4 bir araca sahip değilseniz eğer yaylalara çıkmak sizin için zorlu ve tehlikeli olabilir. Yollar taş,toprak ve engebeli olduğundan dolayı en ufak bir yağmurda çamurlu olabiliyor. Bu durumda sizin için en iyi tercih bölgede faaliyet gösteren seyahat acentaları olacaktır. ORGANİCATOUR ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz :)

Tüm yaylalarda salıncak var mıdır?
Salıncak bulunan yaylalar Pokut Yaylası,Gito Yaylası,Huser Yaylası..
Bulutların üzerinde doyasıya sallanabilirsiniz :)

Yaylalara her mevsim çıkılır mı?
Hayvancılık yapan insanlar Mayıs ayı sonunda yaylalara göç ederler.Yaylaların rakımı 2000 ve üzeri olduğu için kışın 4-5 m kar olduğundan dolayı Ekim ayından sonra herkes tekrar kendi köyüne göç etmektedir.Ayder yaylası yılın 12 ayı açık olmaktadır.


Blog yazarı: ORGANİK ADAM

Paylaş: